biznes cateringowy

Biznes cateringowy prosperuje. Co stoi za jego sukcesem?

Biznes cateringowy wystrzelił do przodu

Biznes cateringowy okazuje się być niezwykłe opłacalny. Rynek ten osiągnął już wartość 2 mld złotych. W ostatnią środę „Rzeczpospolita” opublikowała statystyki, według których aż 37% Polaków przynajmniej raz w życiu skorzystała z usługi cateringu pudełkowego. Z kolei jedna na 5 osób przyznaje, że korzysta z takiej opcji regularnie.

Dawniej nisza, dziś gigant

Catering pudełkowy jeszcze nie tak dawno temu był niszą. Owszem, dało się zauważyć wzrost, jednak nie był on tak duży, aby można było się czymś zachwycać. Teraz jednak ten wzrost da się zobaczyć gołym okiem i trzeba przyznać, że naprawdę robi wrażenie. Osoby zajmujące się tą branżą mogą odetchnąć spokojnie, bo wreszcie ich rodzaj usługi został doceniony.

Co spowodowało taki rozwój cateringu?

Co sprawiło, że Polacy zaczęli patrzeć przychylnie na catering? Na pewno w grę w chodzi sytuacja, jaka miała miejsce przez ostatnie półtora roku. Więcej osób zaczęło spędzać czas w domowym zaciszu, co oznacza, że klasyczne restauracje musiały podupaść. Wiele właścicieli punktów gastronomicznych zauważyło, że ich interesy nie idą zbyt pomyślnie, ale jak widać w przyrodzie nic nie ginie.

Kiedy człowiek siedzi w domu dużo wygodniej jest mu zamawiać produkty przez internet. Dlatego właśnie tak wiele zyskały firmy oferujące np. odzież czy buty. Mamy do czynienia ze złotą erą e-commerce’u, ale to handel to tylko jedna strona tego wielkiego zjawiska. Mamy tutaj cały szereg zachować, sprowadzających się do przeniesienia biznesu do strefy wysyłkowej. Wiedzą o tym również osoby zajmujące się gastronomią.

Czym jest catering pudełkowy?

Catering pudełkowy nieco różni się od typowego zamawiania jedzenia. Kiedy zamawiamy na wynos pizzę albo danie z restauracji, to jest to po prostu jedno danie, które sobie wybierzemy. Jeżeli zaś korzystamy z cateringu, to mamy regularną dostawę posiłków na każdą porę. Często taki catering oferują firmy zajmujące się dbaniem o sylwetkę. Mają one w swojej ofercie wiele dań dietetycznych, w tym takich, które zawierają odpowiednią ilość białka i błonnika.