Kongres ESG Polska Moc Biznesu. Eksperci główkują

Wkrótce odbędzie się kolejna edycja Kongresu Polska Moc Biznesu. Na PGE Narodowym zbiorą się przedstawiciele kompletnie różnych dyscyplin i środowisk, aby omówić najważniejsze sprawy, jakie w tym momencie dotykają krajowy biznes. Sytuacja jest poważne, ale i ludzie, którzy pojawią się na kongresie, są poważni. Będziemy więc mogli poznać stanowisko osób, które znają się na swoim fachu.

Kryzys za kryzysem

Obecna sytuacja jest efektem kilku kryzysów jeden po drugim. Choć samo pojęcie kryzysu nie jest niczym nowym, to jednak rzadko mamy taki stan jak teraz. To prawdziwy ewenement, że aż tyle problemów zaczęło wyskakiwać po sobie i gromadzić się w jeden śmietnik. Na początku była to pandemia COVID-19 a potem wojna w Ukrainie. Choć są tacy, co uważają, że teraz będzie już tylko gorzej, to istnieją pewne powody do optymizmu.

Ekonomia zaczyna interesować więcej ludzi

W związku z kryzysami, jakie ostatnio przeszły Polskę i świat, można dostrzec pewną tendencję. Coraz więcej osób interesuje się sprawami z wiązanymi z gospodarką i biznesem. Ludzie zaczynają rozumieć, jak działają pewne mechanizmy. Powodem jest to, że dzisiaj bardziej niż dawniej jest to zauważalne w naszym życiu codziennym.

Już dawno nie musieliśmy oszczędzać tak jak teraz. To, co wcześniej wydawało się abstrakcją, dzisiaj jest codziennością. Każdy z nas musi prowadzić analizy i skrupulatnie planować wydatki. Może się to wydawać stresujące i problematyczne, ale tak naprawdę to bardzo dobra nauka. Wychodzi więc na to, że z każdego kryzysu można wynieść coś pozytywnego.

Kongres Polska Moc Biznesu

Kongres Polska Moc Biznesu odbywa się już po raz drugi. Miejscem tego wydarzenia jest PGE Narodowy, a spotykają się tam osoby z wielu różnych środowisk. Pojawili się tam nie tylko prywatni przedsiębiorcy, ale też przedstawiciele spółek państwowych, rządu i organizacji pozarządowych. Oprócz nich na miejsce przybyły osoby z uczelni wyższych i ogólnie pojmowanego świata nauki. Nie zabrakło też dziennikarzy i sportowców.

Jakie dokładnie tematy pojawią się na kongresie? Między innymi trzeba przedyskutować kwestie neutralności klimatycznej, transformacji energetycznej oraz wszystko co dotyczy obszaru ESG. Wszystko to w ujęciu najnowszych trendów i zmian, jakie zachodzą w świecie.