lotnicze przewozy cargo

Lotnicze przewozy cargo są dzisiaj niezwykle popularne

Lotnicze przewozy cargo stały się bardzo popularne

Lotnicze przewozy cargo okazują się być dużo popularniejsze dziś niż jeszcze rok temu. Jest wiele powodów, dla którego handel lotniczy jest utrudniony. Pokonywanie granic i terytoriów powietrznych wiąże się nierzadko z dodatkowymi opłatami, co wpływa na cenę towarów oraz na ewentualne problemy związane z sytuacją na lotnisku. Mogli się o tym przekonać na przykład mieszkańcy Bydgoszczy podczas małego incydentu, jaki się wydarzył w tamtym roku. 

Statki tracą, samoloty zyskują

Okazuje się, że za sukces handlu lotniczego odpowiadają między innymi problemy z handlem morskim. Przede wszystkim brakuje kontenerów, w których przewozi się towary drogą morską. Ktoś może zapytać dlaczego w takim razie nie upchamy tych towarów w inny sposób, ale niestety nie jest to takie oczywiste. Handel morski organizuje się w odpowiedni sposób, co dotyczy zarówno ścisłych przepisów, jak i konkretnej budowy statków. Jeżeli brakuje kontenerów, to przewóz towarów staje się wręcz niemożliwy.

Przewozy drogą powietrzną przeżywają dziś drugą młodość

Czy można mówić o drugiej młodości przewozów lotniczych cargo? Okazuje się, że dawno już nie były tak popularne, jak dzisiaj. Wiąże się to z pewnością z rozwijającym się e-handlem a także artykułami medycznymi, na które jest dzisiaj ogromny popyt. Dzisiejsza sytuacja bardzo różni się od tej sprzed roku. Szacuje się, że obecnie drogą lotniczą przewozi się towary o wartości 35% wszystkich towarów, jakie przewozi się na świecie.

A zatem warto zauważyć, jak duże znaczenie dla gospodarki ma cargo lotnicze. Pamiętajmy, że mówimy tutaj o wartości pieniężnej tych towarów, a nie o ich ilości, ani wielkości. Według danych agencji Newseria Biznes, droga powietrzna to jedyny środek, dzięki któremu jesteśmy w stanie dostarczyć towary w każde miejsce i o każdej porze. Choć w tamtym roku porty lotnicze znajdowały się w naprawdę opłakanej kondycji, to sytuacja zaczyna się nieco poprawiać. Warto spojrzeć chociażby na drugi kwartał 2021 roku, gdzie odprawiono 20-krotnie więcej pasażerów niż w tym samym okresie rok wcześniej.