„Polski ład"

„Polski ład” nowy ekologiczny program rządu

„Polski ład” nowy ekologiczny program rządu

Mieliśmy niedawno okazję zapoznać się z nowym rządowym programem, jakim jest „Polski Ład”. Dotyczy on między innymi planów zagospodarowania terenów zielonych i ekologicznej energetyki. Środowisko jest jednym z ważniejszych tematów poruszanych na forum publicznych. Jedni angażują się w ten temat, jak gdyby dbanie o środowisko było nową religią, a inni mają je zupełnie gdzieś. Są też oczywiście osoby, które dostrzegają konieczność podjęcia niektórych działań, ale podchodzą do tego w sposób logiczny.

Ochrona środowiska w Polsce

Skoro są to tak gorące sprawy, to oczywiście musimy się nimi zainteresować także partia rządząca. Jakie są więc jej pomysły w kwestii ekologii i ochrony środowiska? Jakiś czas temu słyszeliśmy o protestach górników, którzy sprzeciwiali się ogólnopolskiej strategii PGE. Według tej strategii w najbliższych dekadach mamy całkowicie wycofać się z aktywów węglowych. To normalne, że górnicy sprzeciwiali się takim działaniom. W wielu przypadkach oznaczałoby to utratę pracy, a w takich miastach jak Bełchatów czy Wałbrzych wiele rodzin żyje z węgla.

Kolejną problematyczną kwestią są z pewnością źródła energii. Jeśli nie węgiel to co? Dzisiaj bardzo popularna jest energia słoneczna. Wiele osób korzysta z paneli solarnych, z których pobiera energię do swojego gospodarstwa. Jedną z takich osób jest chociażby prezydent Pabianic, który taki system zamontował u siebie w domu. Czy jest możliwe, że kiedyś cała polska energetyka będzie się na nich opierać? Nie jest to wykluczone, choć jeszcze wiele osób jest co do tego sceptycznych. Innym sposobem pobierania energii są turbiny. Energia wiatrowa jest bardzo łatwa i ekologiczna w uzyskaniu. Wiatraki takie jednak mogą ulegać awarii na przykład ze względu na warunki atmosferyczne. Miało to miejsce chociażby w Teksasie nie tak dawno temu.

Co dokładnie zaplanowało dla nas Prawo i Sprawiedliwość?

Co dokładnie zaplanowało dla nas Prawo i Sprawiedliwość w „Polskim Ładzie? Partia rządząca planuje rozszerzyć program „Mój Prąd”. Chodzi w nim między innymi o dostarczenie takich dóbr jak ładowarki do pojazdów elektrycznych. Do tego dochodzi program „Miasto z Klimatem”. Tutaj w planach jest usunięcie betonu i asfaltu z miejsc, gdzie nie jest on niezbędny. Powinno to zadowolić wszystkich mieszkańców miast, którzy zauważają,