portugalia turystyka

Portugalia gotowa na przyjmowanie turystów

Portugalia gotowa na przyjmowanie turystów

Portugalia właśnie otwiera się na to, aby przyjmować do swojego kraju turystów. Zadecydowało o tym portugalskie ministerstwo spraw wewnętrznych. Mimo wszystko konieczne będzie stosowanie obostrzeń. Każdy pasażer, licząc dzieci poniżej 3 lat, będzie musiał przedstawić negatywny wynik testu PCR wykonany w ciągu ostatnich 72 godzinach. W przypadku nie spełnienia tego warunku linie lotnicze będą musiały zapłacić karę w wysokości nawet 2 000 euro za jednego nieprzepisowego podróżnego.

Portugalia wciąż utrzymuje ograniczenia, a na ich liście znajduje się jedynie pięć państw członkowskich Unii Europejskiej. Są to Szwecja, Litwa, Holandia, Cypr, Chorwacja, Brazylia, Indie i Republika Południowej Afryki. Każda podróżująca osoba będzie zobligowana do odbycia 14-dniowej kwarantanny.
– Ludzie z krajów Unii Europejskiej, w których jest mniej niż 500 przypadków zakażeń na 100 000 mieszkańców, będą mogli odbywać wszystkie rodzaje podróży do Portugalii, w tym podróże zbędne – czytamy w komunikacie.

Podróże europejskie

Wielu z nas ma już serdecznie dość obostrzeń i chcielibyśmy móc podróżować zagranicę. Nadal jednak jest wiele restrykcji, które uniemożliwiają nam swobodne przemieszczanie się pomiędzy krajami. Kontrowersyjną kwestią są także paszporty covidowe, które miałyby być dla nas przepustką do swobodnej podróży. Wiele osób uważa jednak, że rozwiązanie takie jest równoznaczne z segregacją sanitarną. Zwłaszcza jeśli sprawa dotyczy szczepienia. Dzielenie obywateli na zaszczepionych i niezaszczepionych budzi głosy sprzeciwu.