udana cyfryzacja

Udana cyfryzacja. Jak brzmi sekret prezesa Huawei?

Udana cyfryzacja według prezesa Huawei

Udana cyfryzacja jest kluczem do sukcesu w dzisiejszych czasach. Pytanie tylko, w jaki sposób do niej doprowadzić? Wielu biznesmenów ma problemy z wprowadzaniem elektronicznych rozwiązań dla swoich firm. Digitalizacja nie jest więc taka łatwa (mimo że jest czymś oczywistym) i wymaga odpowiedniego podejścia w połączeniu z odpowiednimi zasobami. 

Co powiedział Guo Ping na temat cyfryzacji?

Prezes Huawei, Guo Ping wypowiedział się podczas ostatniej edycji Global Peter Drucker Forum. Wspomniał tam, że cyfrowe zmiany są musem i nie ma dla nich żadnej alternatywy. Nie jest to zbyt dobra wiadomość dla tradycjonalistów, którzy wolą prowadzić swoje biznesy po staremu. Możemy jednak zaufać Pingowi, ponieważ w swojej dziedzinie jest autentycznym ekspertem i przemawia przez niego wiele lat doświadczenia i sukcesów. Wspomina on, że bez digitalizacji nie ma mowy o skutecznym rywalizowaniu z innymi podmiotami.

Wspomniał także o jednej ważnej rzeczy, a mianowicie o nastawieniu pracowników. Według niego nie można przeprowadzić digitalizacji skutecznie, jeżeli pracownicy nie czują potrzeby zmian. Pracodawcy powinni więc odpowiednio edukować swoich pracowników tak, aby każdy w firmie nadawał na tych samych falach. Może to być trudne, biorąc pod uwagę, jak bardzo się od siebie różnimy. Jest to jednak konieczne, jeśli chcemy, aby nasz biznes prosperował.

Wszystko dzisiaj jest w internecie

Pewien jutuber powiedział kiedyś prześmiewczo, że współczesny człowiek żyje w internecie. Całość jego filmu była dosyć pogardliwa, ale w tym fragmencie ma dużo racji. Bez internetu nie jesteśmy w stanie dzisiaj normalnie funkcjonować. Przekonują się o tym nawet osoby starsze, które stają przed wyzwaniem wypełnienia jakiegoś formularza i złożenia wniosku online.

Nie chodzi jednak tylko sprawy urzędowe, które wciąż da się załatwić stacjonarnie. Również branże, w których działają osoby prywatne, wymagają dostosowania się do cyfrowych wymogów. Nie trzeba chyba mówić, jak ważna digitalizacja jest dla handlu. Statystyki pokazują, że w ostatnim czasie, sklepy, radzące sobie dobrze z e-commerce’em, notują najwyższe zyski. Sytuacja wygląd więc tak, że jeżeli nie wprowadzamy do naszej firmy nowoczesnych elektronicznych rozwiązań, to skazujemy się na wykluczenie.