Czy się kierować przy wyborze regału do warsztatu?

Regały na narzędzia i inne akcesoria należy zaliczyć do niezbędnego wyposażenia każdego warsztatu. Dużą popularnością pod tym względem cieszą się wersje metalowe i nie powinno to nikogo dziwić. Odznaczają się one dużą odpornością na działanie korozji, gdyż są wykonane ze stali nierdzewnej lub ocynkowanej. Jeżeli natomiast nasz warsztat ma w swoim asortymencie środki chemiczne lub żrące, to warto się zaopatrzyć w regały kwasoodporne. Jeśli dodatkowo zakupiony przez nas regał warsztatowy będzie posiadał kółka, to na pewno trzeba to zaliczyć na plus.

Odpowiednia kolorystyka oraz wytrzymałość

Kiedy planujemy zakup regału, który umieścimy w naszym warsztacie, to warto zastanowić się jaką rolę będzie spełniał. Obecnie na rynku można nabyć modele z jedną półką lub kilkoma półkami. Poza tym dobrze jest produkt ten dostosować do całości pod względem barwy. Regały mogą bowiem posiadać czarną, czerwoną, niebieską lub białą kolorystykę. Ewentualnie może to być tonacja w brązach lub szarościach. Przy wyborze regałów warsztatowych trzeba koniecznie zwrócić uwagę na jakość ich wykonania, funkcjonalność oraz stabilność. Dobre regały są przede wszystkim wytrzymałe. Można w nich przechowywać nie tylko drobne rzeczy, ale również te o większych gabarytach. Poza tym powinny być łatwe w codziennym utrzymaniu porządku oraz odporne na wysokie i niskie temperatury.

Skręcane lub na wcisk

Zakup regałów, które umieścimy w warsztacie, wiąże się też z podjęciem innej decyzji. Czy wybrać konstrukcje skręcane, czy te na wcisk? Regał warsztatowy skręcany jest montowany za pomocą śrub. Natomiast w wersji wciskanej nie będą potrzebne. Chyba że chcemy podnieść poziom stabilności produktu i przykręcimy go do ściany. Regał skręcany posiada tę przewagę, że łatwo jest samodzielnie ustalić pożądaną wysokość jeśli chodzi o montaż półek. Poza tym jest bardziej poręczny podczas transportu i o wiele łatwiej przewieźć go w inne miejsce. Szukając odpowiednich regałów, warto zwrócić uwagę nie tylko na sposób montażu oraz konstrukcję. Istotna też będzie nośność półek.

Ekonomiczne rozwiązanie

Zakupując regał warsztatowy, szukamy produktu najlepszej jakości. Jednak z drugiej strony trzeba pamiętać, że nie musi to być super wytrzymała konstrukcja. Wystarczy, że półki będą z płyty wiórowej. Jest to komfortowe i bardziej ekonomiczne rozwiązanie. Gdyby ta część regału uległa zniszczeniu lub poważnemu zabrudzeniu łatwo można ją wymienić bez konieczności rozkręcania całości. Warto pamiętać, że regały warsztatowe można przykręcić do ściany. Będzie to szczególnie istotne w sytuacji, gdy na półkach chcemy umieścić ciężkie przedmioty. Takie działanie będzie miało duży wpływ na bezpieczeństwo.