Karty paliwowe to narzędzie, które zdobywa coraz większą popularność wśród przedsiębiorców. To nie tylko wygoda i oszczędność czasu, ale również kontrola nad wydatkami. Ale czy każda firma może skorzystać z tego rozwiązania? Czy jest to opłacalne dla każdego rodzaju działalności? W dzisiejszym artykule zgłębimy temat kart paliwowych.
Dlaczego karty paliwowe są korzystne?
Karty paliwowe oferują wiele korzyści – od prostoty obsługi, poprzez kontrolę nad wydatkami, po możliwość zakupów i usług innych produktów niż paliwo. Dzięki nim można łatwo zarządzać flotą pojazdów, monitorować zużycie paliwa i generować raporty dotyczące kosztów eksploatacji. To bardzo ważne zwłaszcza dla firm, które mają duże floty samochodowe – takich jak kurierskie czy transportowe. Ale co z mniejszymi firmami i niekoniecznie z branży transportowej – czy one również mogą skorzystać z kart paliwowych?
Zdecydowanie tak! Karta paliwowa to nie tylko narzędzie do zarządzania flotą, niezależnie, czy dysponujemy dwoma autami służbowymi, czy pięćdziesięcioma.
To przede wszystkim również wygodna forma płatności za paliwo, która pozwala na uniknięcie konieczności noszenia ze sobą gotówki czy korzystania z karty kredytowej. Co więcej, niektóre firmy oferują możliwość korzystania z kart paliwowych również do opłat za autostrady.
Jakich operatorów kart paliwowych warto rozważyć?
Jest obecnie wiele firm, które umożliwiają przedsiębiorcom założenie karty paliwowej. Firma FLOTEX POLSKA jest doskonałym przykładem przedsiębiorstwa, które oferuje takie rozwiązanie polskim przedsiębiorcom, zarówno tym mikro, jak i większym firmom z różnych branż.
Dużym plusem jest zwłaszcza to, że FLOTEX POLSKA jest firmą o szerokim zasięgu działania – z ich kart można skorzystać na ponad 4,5 tysiącach stacji w całej Polsce. Dlatego pracownicy często podróżujący służbowo w różnych rejonach kraju nie muszą obawiać się o dostępność usługi. Karta paliwowa to idealne rozwiązanie w każdej sytuacji – pozwala na łatwe i wygodne pokrywanie kosztów paliwa, bez konieczności noszenia ze sobą gotówki czy korzystania z karty kredytowej. Co więcej, dzięki możliwości monitorowania wydatków, firma ma pełną kontrolę nad kosztami podróży służbowych.
Dodatkowo operator oferuje wybór różnych wariantów karty – może to być karta imienna przypisana do konkretnego pracownika, karta na numer rejestracyjny przypisana do konkretnego pojazdu lub też karta na firmę. Oferuje także możliwość rejestrowania stanu licznika kilometrów przy tankowaniu na stacji, co umożliwia łatwiejsze monitorowanie wydatków.
Karty paliwowe – jak założyć kartę i się rozliczać?
Jak zaś wygląda to od strony finansów? Wyrobienie karty od FLOTEX POLSKA nie wymaga od nas dostarczenia gwarancji bankowych, ubezpieczeniowych, czy nawet składania depozytu. Po złożeniu wniosków i dostarczeniu wymaganych skanów dokumentów po 10 dniach roboczych otrzymujemy karty kurierem, bądź do paczkomatu.
Jeśli chcemy już zacząć tankować z kartami paliwowymi, wystarczy zasilić konto o kwotę potrzebną do zatankowania pojazdów. Jeśli środki na koncie skończą się, można w każdej chwili je doładować. System monitoruje stan salda i w odpowiednim momencie wysyła alerty sms i mail o jego ostrzegawczym stanie
Fakturowanie również jest niezwykle proste, gdyż pracownik nie musi prosić za każdym razem przy tankowaniu o wystawienie faktury na paliwo. Zbierając w całość wszystkie transakcje, raz w miesiącu wystawiana jest jedna zbiorcza faktura. To zdecydowanie upraszcza księgowanie w firmie.