Kredyt gotówkowy – czy naprawdę możesz go przeznaczyć na wszystko?

Kredyt gotówkowy to jeden z najpopularniejszych sposobów finansowania swoich potrzeb, jeśli nie dysponujesz do tego własnymi środkami. Do podpisania umowy z bankiem zachęca nie tylko formuła takiego kredytu, ale również łatwość zaciągnięcia zobowiązania – bez szeregu skomplikowanych formalności. Co ważne, kredyt gotówkowy to produkt, przy którym nie musisz podawać konkretnego celu zakupowego, jaki zamierzasz zrealizować. Czy rzeczywiście tak jest? Sprawdź, zanim się zdecydujesz!

Jak działa kredyt gotówkowy?

Co do zasady kredyt gotówkowy jest zobowiązaniem zaciąganym na dowolny cel. Rzeczywiście uzyskane w ten sposób środki pomogą ci szybko sfinansować zarówno bieżące wydatki, jak i większe, kosztowniejsze plany, np. zakup samochodu, mieszkania czy organizacja wesela. Jeśli twoje oszczędności nie są wystarczające, aby wykupić dziecku kurs językowy czy nowy komputer – również nic nie stoi na przeszkodzie.

Wysokość udzielonego kredytu zależy nie tylko od twoich potrzeb wnioskodawcy, ale i twojej zdolności kredytowej. Jeśli bank oceni cię pozytywnie i przyzna odpowiednią kwotę, jej wypłata nastąpi niemal w ciągu kilku godzin od wydania decyzji. Jeśli natomiast twoja zdolność kredytowa pozwala na zaciągnięcie niższego zobowiązania niż wnioskowałeś, bank najpierw spyta cię o akceptację warunków.

Co możesz kupić za pieniądze z kredytu gotówkowego?

Kredyt tego typu to nic innego jak pożyczka gotówkowa na dowolny cel. Nie musisz informować o nim banku przy składaniu wniosku. Najczęściej klienci starają się o kredyt w celu:

  •       zakupu samochodu;
  •       zakupu mieszkania;
  •       przeprowadzenia remontu;
  •       sfinansowania wakacji;
  •       zakupu sprzętu elektronicznego;
  •       zakupu wyposażenia mieszkania.

Zdarza się również, że kredyt gotówkowy przeznaczany jest na spłatę innych

zobowiązań bankowych, a także pozabankowych, np. chwilówek. Co to znaczy? Dzięki uzyskanym w ten sposób środkom za jednym razem uregulujesz spłatę kilku mniejszych zobowiązań.

Najlepszy kredyt gotówkowy, czyli jaki?

Jeśli szukasz kredytu na korzystnych warunkach, powinieneś zwrócić uwagę na:

  • niską prowizję pobieraną przez bank;
  • niskie oprocentowanie kredytu;
  • niski koszt całkowity.

W niektórych sytuacjach niskie oprocentowanie jest specyficzne dla danego banku, a czasem może oznaczać chwilową promocję. Jeśli przeprowadzisz dokładną analizę i porównanie ofert, może się okazać, że kredyt gotówkowy z dłuższym okresem spłaty będzie dla ciebie bardziej opłacalny. Jego całkowity koszt nie różni się za bardzo od ceny zobowiązania zaciągniętego na krótszy czas.

Szukając idealnej oferty dla siebie, weź pod uwagę możliwości swojego domowego budżetu. Jeśli dodatkowo skorzystasz ze wsparcia eksperta finansowego, zyskasz pewność, że wybierzesz spośród najlepszych propozycji dostępnych na rynku.