Mocny fundament firmy to dbanie o pracowników

„Zdecydowanie uważamy, że aby osiągnąć rozwój firmy należy zadbać o najważniejsze fundamenty – od ludzi ją tworzących”. Na kilka pytań dotyczących pomysłów na zaangażowanie pracowników odpowiada Natalia Dziubandowska, HR Manager Gpi Poland.

Ryzyko popłaca

Gpi Poland w Skarbimierzu, czyli drugi punkt lokalizacyjny firmy, powstał na początku 2020 roku. Nikt nie był w stanie jednak przewidzieć, jak ryzykowne może okazać się otwieranie firm w momencie wybuchu sytuacji pandemicznej, która niezaprzeczalnie postawiła wiele branż pod ścianą niepewności ekonomiczno-finansowej. Jak postąpiło Gpi? W czasie kiedy inne przedsiębiorstwa redukowały zatrudnienia, Gpi zatrudniło ponad 20 nowych pracowników, jednocześnie utrzymując poprzednie stanowiska. Był to lekko ryzykowny, ale opłacalny krok w rozwoju firmy. „Co istotne, nie występuje u nas fluktuacja pracowników – ludzie zostają w Gpi na długie lata, co jest rzadko spotykane w obecnych czasach. W naszym zespole są osoby, które pracują od początku powstania pierwszego polskiego oddziału, co jest wielkim, personalnym sukcesem firmy”.– Natalia Dziubandowska, HR Manager Gpi Poland.

Jak zatrzymać pracowników na długie lata?

Przede wszystkim stawiamy na możliwości rozwoju, dając sposobność do szybkiego awansu między stanowiskami. Obecni managerowie zaczynali swoją karierę w Gpi na niższych stanowiskach. Ścieżka zawodowa jest stworzona tu tak, ale dać możliwość szybkiego rozbudowywania kariery u każdego pracownika. W Gpi Poland to właśnie ludzie są najważniejsi – zdajemy sobie sprawę z tego, że rozwijając pracowników, rozwijamy całą firmę, dlatego stawiamy na wszelkiego rodzaju szkolenia branżowe i tematyczne czy na finansowanie nauki języka angielskiego. Wsparcie przez firmę obejmuje także darmowy pakiet medyczny i pakiet socjalny – pracownicy otrzymują dodatek do wypoczynku, a dla swoich dzieci wyprawki do szkoły czy dofinansowania do kolonii.

Czas na odejście od utartych schematów – czas na młodych duchem

Gpi Poland, jako producent zbiorników ze stali nierdzewnej, zatrudnia młode osoby, studentów , bądź też świeżo upieczonych absolwentów szkół wyższych. Oczywiście, specjaliści i ich bogate doświadczenia są dla nas bardzo ważne, jednak staramy się patrzeć nie tylko przez pryzmat długoletniego stażu pracy. Ważne jest dla nas zmotywowanie do pracy, otwartość na nowe wyzwania, umiejętność pracy w zespole i chęć nauki nowych rzeczy. Ważną zasadą, którą staramy się przestrzegać jest tworzenie jak najlepszej atmosfery pracy –zdecydowanie uciekamy od korporacyjnych klimatów i traktujemy się jak wielka rodzina. Staramy się nie tylko pomagać w rozwoju ścieżki zawodowej każdego pracownika, ale także wspierać i pomagać sobie nawzajem także na polu prywatnym.

Dlaczego warto firmom prowadzić strategie CSR?

Społeczna Odpowiedzialność Biznesu to koncept, którego ideą jest nie tylko rozwój przedsiębiorstwa, ale w głównej mierze skupienie się na interesach społecznych. Dla wielu branż CSR jest swojego rodzaju przedsięwzięciem PR-owym, mający na celu ocieplenie wizerunku firmy. Jednak aby zyskać realne docenienie zarówno ze strony społeczeństwa, partnerów biznesowych, jak i uzyskać zaangażowanie swoich pracowników, warto podejść rzetelnie, ze szczerą chęcią do tematu i obrać przemyślaną strategię.

Działania CSR są dla Gpi Poland istotnym elementem funkcjonowania firmy, dlatego w sposób stały współpracuje z fundacją zajmującą się opieką terapeutyczno-rehabilitacyjną niepełnosprawnych dzieci, młodzieży i dorosłych. Angażujemy się także w lokalne akcje pomocowe i charytatywne. Dzięki temu nasi pracownicy wiedzą, że można łączyć pracę z zzangażowaniem poza firmą.

Producent zbiorników ze stali nierdzewnej stale rekrutuje

Gpi zyskało miano godnego zaufania producenta zbiorników fermentacyjnych, zbiorników magazynowych czy zbiorników ciśnieniowych dla branży chemicznej, dzięki licznie zrealizowanym projektom dla polskich i zagranicznych przedsiębiorstw.

Gpi niewątpliwie wyróżnia się na tle innych producentów tym, że specjalizuje się w zbiornikach ukierunkowanych nie tylko dla jednej branży, ale dla wielu sektorów.

Oferty pracy regularnie zamieszczane są na portalu Linkedin: https://www.linkedin.com/company/gpi-poland/