Moda na aluminiowe okna i drzwi

Okna aluminiowe zawsze były popularnym wyborem w projektach komercyjnych, ale w ciągu ostatnich lat aluminium stało się wyborem także w domach. Dzięki smukłej linii, wielu opcjom kolorystycznym i minimalnej konserwacji, ramy aluminiowe przeszły długą drogę od lat 80. W ciągu ostatnich lat okna aluminiowe rozwinęły się pod względem wzornictwa i efektywności energetycznej, dzięki czemu są teraz istotną konkurencją dla okien PVC. Nie tylko dorównują im wydajnością, ale także oferują elastyczność w projektowaniu. Okna o dużych rozmiarach lub o nietypowych kształtach są w zasięgu ręki właścicieli domów, którzy chcą stworzyć imponujące elementy za pomocą przeszkleń.

Niezawodne i trwałe okna aluminiowe

Aluminium jest bardzo stabilnym materiałem o minimalnej rozszerzalności i kurczeniu przy zmianach temperatury. To sprawia, że aluminium jest idealnym wyborem do okien, drzwi przesuwnych i drzwi składanych, w których PVC i drewno mają tendencję do wypaczania się i skręcania, co utrudnia otwieranie i zamykanie drzwi.

Nowoczesne wykończenia okien aluminiowych Fintecnic są tak wytrzymałe, że wymagają minimalnej konserwacji i nigdy nie będą wymagały ponownego malowania. Nie rdzewieją ani nie wyginają się i są niesamowicie mocne i stabilne. Przetrwają próbę czasu i niekorzystne warunki pogodowe. Co więcej, nowoczesne okna aluminiowe są idealne do budownictwa pasywnego, np. okno aluminiowe Fintecnic MB70 o budowie trójkomorowej, przeznaczone do wymagających wysokiej izolacji termicznej i akustycznej budynków. W tym modelu zastosowano specjalne przekładki termiczne i uszczelki, przez co możliwe jest uzyskanie rewelacyjnie niskiej wartości współczynnika przenikania ciepła.

Okna drewniane – tradycja ulepszona technologią

Mając do dyspozycji wiele alternatyw, możesz zastanawiać się, czy okna drewniane są nadal opłacalną opcją dla Twojego domu. Jest jednak powód, dla którego ten tradycyjny materiał budowlany przetrwał próbę czasu.

Podczas gdy ich walory estetyczne pozostają kluczową atrakcją dla wielu właścicieli domów, okna drewniane znacznie się rozwinęły w ciągu ostatnich kilku lat, co oznacza, że są teraz również trwalsze i bardziej wytrzymałe niż kiedykolwiek wcześniej, rywalizując z zaletami innych nowoczesnych materiałów.

Drewniane ramy okienne są stosowane od wielu lat, znacznie przewyższając każdy inny materiał stosowany na ramy okienne. Podczas gdy koszt początkowy może być wyższy niż w przypadku okien PCV, okna drewniane mogą przetrwać nawet 60 lat, a gdy są konserwowane – około dwa razy dłużej niż żywotność okna PCV – co czyni je długoterminową i bardziej opłacalną inwestycją w dalszej perspektywie. W razie potrzeby można je również naprawić, ponownie przedłużając ich żywotność, podczas gdy PVC lub metal wymagałyby wymiany.

Na fintecnic.pl znajdziemy szeroki wybór okien drewnianych, np. okno drewniane IV68 Retro czy okno drewniane w systemie skandynawskim.

Moskitiery – z nimi letnie wieczory będą spokojne!

Z pewnością każdy lubi letnie, ciepłe wieczory spędzać w zaciszu swojego domu przy otwartym oknie i przygaszonym świetle. To niestety też idealny moment na „nalot” insektów do naszych mieszkań. Jak temu zapobiec? Wystarczy wybrać moskitierę dopasowaną do naszego okna i cieszyć się relaksem bez uciążliwego brzęczenia. Na Fintecnic mamy do wyboru wiele rodzajów moskitier: moskitierę ramkową, moskitierę drzwiową, moskitierę rolowaną czy moskitierę przesuwaną. Wszystkie modele łączy wysoka jakość wykonania i wyjątkowa trwałość – ich ramy są wykonane z ekstradowanego aluminium, dzięki czemu są odporne na zginanie, niekorzystne warunki atmosferyczne i upływ czasu. Wybierz swoją moskitierę i dobierz kolor spośród 200 odcieni z palety kolorystycznej.