e-commerce

Pakowanie paczki do paczkomatu – jak to zrobić?

Paczkomaty to jeden z najwygodniejszych sposobów odbierania i nadawania przesyłek. Kupujący doceniają możliwość wyboru tej usługi – nie muszą czekać w domu na kuriera lub fatygować się po paczkę na pocztę, gdy dostaną awizo. Z tego względu dobrze jest również wiedzieć, w jaki sposób przygotować przesyłkę, by nadawała się do wysłania paczkomatem.

Dlaczego warto być na bieżąco z paczkomatami?

Wielu klientów zapomniało już o innych metodach odbioru przesyłek. Nic dziwnego – zamówienia trafiają do odbiorcy szybciej niż za pomocą Poczty Polskiej, wiążą się z niższymi kosztami niż korzystanie z usług kurierskich, mogą być odebrane w dowolnym czasie (jednak najczęściej w ciągu 48 godzin po umieszczeniu paczki w paczkomacie), a punkty odbioru znajdują się w wielu miejscach, nawet w mniejszych miejscowościach. Drogę swojego zamówienia można na bieżąco śledzić. Ponadto, jak było już wyżej wspomniane, dzięki paczkomatom da się nie tylko odebrać, ale również nadać przesyłkę. Chcąc zacząć wysyłać zamówienia w taki sposób, należy najpierw dowiedzieć się, jak zapakować paczkę do paczkomatu.

Co trzeba wiedzieć o pakowaniu paczek

Pakowanie paczki do paczkomatu nie jest zadaniem trudnym, ale wymaga wcześniejszego zapoznania się z kilkoma zasadami. Z pomocą może przyjść poradnik pakowania znajdujący się na stronie internetowej firmy InPost. Przede wszystkim należy pamiętać, że metoda ta obejmuje trzy gabaryty przesyłek. Dlatego warto posiadać w magazynie kartony dostosowane do wielkości każdej ze skrytek. Maksymalne wymiary paczki o gabarycie A to 80 x 380 x 640 mm, o gabarycie B – 190 x 380 x 640 mm, a gabaryt C to maksymalnie 410 x 380 x 640 mm. Pustą przestrzeń kartonu powinien wypełniać odpowiedni materiał. Może to być na przykład wypełniacz polistyrenowy, folia bąbelkowa, worki powietrzne, zmięty papier lub inny materiał chroniący produkty przed wpływem wstrząsów. Przesyłka przejdzie sprawnie przez proces wysyłki, jeśli będzie posiadała odpowiednio naklejoną etykietę umożliwiającą jej identyfikację. Oczywiście pakowanie paczki do paczkomatu nie musi być nudne. Możesz zastanowić się nad personalizacją pudełek na zamówienia i skorzystać z niestandardowych rozwiązań, które pozwolą się wyróżnić Twojej firmie na tle innych, szarych kartonów. Inspiracje znajdziesz na przykład na blog.kartony24.eu.

Podsumowanie

Paczkomaty to metoda wygodna zarówno dla nadawców, jak i odbiorców przesyłek. Jeśli wiesz już, jak zapakować paczkę do paczkomatu, nic nie stoi na przeszkodzie, by zastosować to rozwiązanie w praktyce. Gdy przekonasz się, jak łatwe i komfortowe jest korzystanie z paczkomatów, z pewnością dołączysz do grona ich fanów.