Hipertrichoza „syndrom wilkołaka” to zaburzenie o podłożu genetycznym, które objawia się nadmiernym owłosieniem ciała. Choroba ta dotyczy zarówno kobiet jak mężczyzn. Czy depilacja laserowa może pomóc w walce z objawami hipertrichozy? Podpowiadamy.
Hipertrichoza – czym jest?
Hipertrichoza (syndrom wilkołaka) lub tak zwany zespół Ambras to choroba o podłożu genetycznym, które objawia się nadmiernym owłosieniem całego ciała, zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Należy podkreślić, że niechciane włosy występują również na twarzy, w związku z tym symptomy choroby ciężko ukryć.
Nadmierna ilość włosków u osób chorych pojawia się na różnych częściach ciała. Zwykle dotyczy jednak ramion, tułowia, nóg oraz twarzy. Jeżeli symptomy choroby dotyczą wybranych miejsc na ciele wówczas mamy do czynienia z hipertrichozą miejscową, jeśli zaś całego ciała wówczas występuje hipertrichoza ogólna. Warto podkreślić, że hipertrichoza oprócz objawów nadmiernego owłosienia wyróżnia się symptomami takimi jak:
duża głowa;
płaski nos;
usta wysunięte do przodu;
przerośnięte dziąsła;
dodatkowe uzębienie.
Depilacja laserowa a hipertrichoza
Depilacja laserowa ciała Warszawa stanowi obecnie najskuteczniejszą metodę trwałego usuwania owłosienia. Zapewnia efekty gładkiej i zadbanej skóry, która w dużym stopniu oddziałuje na nasze samopoczucie oraz pewność siebie.
Należy podkreślić, że w przypadku zaburzeń hormonalnych lub chorób o podłożu genetycznym depilacja laserowa może nie przynieść rezultatów w postaci całkowicie gładkiej skóry. Mimo to jest to najlepsze rozwiązanie spośród wszystkich metod usuwania niechcianego owłosienia. Oprócz redukcji znacznej części owłosienia, depilacja laserowa we Wrocławiu i Warszawie wpływa również na osłabienie struktury włosów, a także spowolnienie procesu ich wzrostu. Oznacza to, że osoby chore, mogą odczuwać dużą ulgę w codziennym funkcjonowaniu oraz eksponowaniu własnego ciała.
Wskazania do zabiegu depilacji laserowej
Wśród wskazań do zabiegu jakim jest depilacja laserowa ciała wyróżnia się:
wrastające włoski;
podrażnienia po tradycyjnych metodach depilacji (maszynka do golenia, wosk, depilator, krem do depilacji);
zapalenia mieszków włosowych;
hirsutyzm (zaburzenia hormonalne objawiające się występowaniem owłosienia u kobiet w miejscach typowo męskich tj. broda, wąsik, baczki, okolica brodawek sutkowych, lędźwia, linia brzucha;
względy estetyczne i chęć pozbycia się niechcianego owłosienia.
Przeciwwskazania:
– znamiona skórne;
– tatuaże w miejscu zabiegu;
– infekcja bakteryjna lub wirusowa (np. aktywna opryszczka);
– doustne retinoidy – aby wykonać zabieg, musi minąć 6 miesięcy od zakończenia leczenia;
– ciąża i karmienie piersią;
– stosowanie maści z retinolem (retinoidów miejscowych) w miejscu wykonania zabiegu – aby wykonać zabieg, musi minąć miesiąc od zakończenia leczenia;
– epilepsja (padaczka);
– cukrzyca;
– gorączka;
– leki fotouczulające, zioła fotouczulające (retinoidy, antybiotyki, dziurawiec, nagietek, szałwia, arcydzięgiel);
– choroby dermatologiczne skóry np: fotodermatozy, skłonności do przebarwień;
– nadwrażliwość na substancje wybielające;
– choroby autoimmunologiczne: np.toczeń, twardzina, bielactwo, łuszczyca;
– infekcja w okolicy zabiegu;
– choroby psychiczne;
– choroby układu nerwowego.
– zabiegi z użyciem syntetycznych wypełniaczy (m.in. silikon) w miejscu zabiegu;
– zabiegi z użyciem naturalnych wypełniaczy w ostatnich 2 tygodniach w miejscu zabiegu;
– iniekcje toksyny botulinowej na 2 tygodnie przed zabiegiem;
– peelingi chemiczne na 2 tygodnie przed zabiegiem;
– głębokie peelingi chemiczne/ dermabrazja laserowa w ostatnich 3 miesiącach.
Podsumowanie
Hipertrichoza to choroba o podłożu genetycznym, która charakteryzuje się nadmiernym owłosieniem ciała. Z kolei depilacja laserowa we Wrocławiu i Warszawie stanowi obecnie innowacyjną i najskuteczniejszą formę trwałego usuwania owłosienia. Dzięki tego rodzaju zabiegom można w dużym stopniu poprawić jakość życia, a co za tym idzie uwolnić się od codziennej depilacji, która często stanowi przyczynę problemów skórnych tj. podrażnienia po goleniu, wrastanie włosów czy zapalenie mieszków włosowych.