Depilacja laserowa a hipertrichoza

Hipertrichoza „syndrom wilkołaka” to zaburzenie o podłożu genetycznym, które objawia się nadmiernym owłosieniem ciała. Choroba ta dotyczy zarówno kobiet jak mężczyzn. Czy depilacja laserowa może pomóc w walce z objawami hipertrichozy? Podpowiadamy.

Hipertrichoza – czym jest?

Hipertrichoza (syndrom wilkołaka) lub tak zwany zespół Ambras to choroba o podłożu genetycznym, które objawia się nadmiernym owłosieniem całego ciała, zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Należy podkreślić, że niechciane włosy występują również na twarzy, w związku z tym symptomy choroby ciężko ukryć.

Nadmierna ilość włosków u osób chorych pojawia się na różnych częściach ciała. Zwykle dotyczy jednak ramion, tułowia, nóg oraz twarzy. Jeżeli symptomy choroby dotyczą wybranych miejsc na ciele wówczas mamy do czynienia z hipertrichozą miejscową, jeśli zaś całego ciała wówczas występuje hipertrichoza ogólna. Warto podkreślić, że hipertrichoza oprócz objawów nadmiernego owłosienia wyróżnia się symptomami takimi jak:

  • duża głowa;

  • płaski nos;

  • usta wysunięte do przodu;

  • przerośnięte dziąsła;

  • dodatkowe uzębienie.

Depilacja laserowa a hipertrichoza

Depilacja laserowa ciała Warszawa stanowi obecnie najskuteczniejszą metodę trwałego usuwania owłosienia. Zapewnia efekty gładkiej i zadbanej skóry, która w dużym stopniu oddziałuje na nasze samopoczucie oraz pewność siebie.

Należy podkreślić, że w przypadku zaburzeń hormonalnych lub chorób o podłożu genetycznym depilacja laserowa może nie przynieść rezultatów w postaci całkowicie gładkiej skóry. Mimo to jest to najlepsze rozwiązanie spośród wszystkich metod usuwania niechcianego owłosienia. Oprócz redukcji znacznej części owłosienia, depilacja laserowa we Wrocławiu i Warszawie wpływa również na osłabienie struktury włosów, a także spowolnienie procesu ich wzrostu. Oznacza to, że osoby chore, mogą odczuwać dużą ulgę w codziennym funkcjonowaniu oraz eksponowaniu własnego ciała.

Wskazania do zabiegu depilacji laserowej

Wśród wskazań do zabiegu jakim jest depilacja laserowa ciała wyróżnia się:

  • wrastające włoski;

  • podrażnienia po tradycyjnych metodach depilacji (maszynka do golenia, wosk, depilator, krem do depilacji);

  • zapalenia mieszków włosowych;

  • hirsutyzm (zaburzenia hormonalne objawiające się występowaniem owłosienia u kobiet w miejscach typowo męskich tj. broda, wąsik, baczki, okolica brodawek sutkowych, lędźwia, linia brzucha;

  • względy estetyczne i chęć pozbycia się niechcianego owłosienia.

Przeciwwskazania:

znamiona skórne;
– tatuaże
w miejscu zabiegu;
– infekcja bakteryjna lub wirusowa (np. aktywna opryszczka);
– doustn
e retinoidy – aby wykonać zabieg, musi minąć 6 miesięcy od zakończenia leczenia;

– ciąża i karmienie piersią;
– stosowanie maści z retinolem (retinoidów miejscowych) w miejscu wykonania zabiegu – aby wykonać zabieg, musi minąć miesiąc od zakończenia leczenia;
– epilepsja
(padaczka);
– cukrzyca;
– gorączka;
– leki
fotouczulające, zioła fotouczulające (retinoidy, antybiotyki, dziurawiec, nagietek, szałwia, arcydzięgiel);
– choroby dermatologiczne skóry np: fotodermatozy, skłonności do przebarwień;
– nadwrażliwość na substancje wybielające;
– choroby autoimmunologiczne: np.toczeń, twardzina, bielactwo, łuszczyca;
– infekcja w okolicy zabiegu;
– choroby psychiczne;
– choroby układu nerwowego.

– zabiegi z użyciem syntetycznych wypełniaczy (m.in. silikon) w miejscu zabiegu;
– zabiegi z użyciem naturalnych wypełniaczy w ostatnich 2 tygodniach w miejscu zabiegu;
– iniekcje toksyny botulinowej na 2 tygodnie przed zabiegiem;
– peelingi chemiczne na 2 tygodnie przed zabiegiem;
– głębokie peelingi chemiczne/ dermabrazja laserowa w ostatnich 3 miesiącach.

Podsumowanie

Hipertrichoza to choroba o podłożu genetycznym, która charakteryzuje się nadmiernym owłosieniem ciała. Z kolei depilacja laserowa we Wrocławiu i Warszawie stanowi obecnie innowacyjną i najskuteczniejszą formę trwałego usuwania owłosienia. Dzięki tego rodzaju zabiegom można w dużym stopniu poprawić jakość życia, a co za tym idzie uwolnić się od codziennej depilacji, która często stanowi przyczynę problemów skórnych tj. podrażnienia po goleniu, wrastanie włosów czy zapalenie mieszków włosowych.