Jak handlować w nowym roku – dlaczego więcej osób się tym interesuje?

Podobnie jak wiele innych rzeczy, cyfryzacja drastycznie wpłynęła na rynki handlowe. Aplikacje handlowe i firmy handlowe online demokratyzują konserwatywne środowisko inwestycyjne i handlowe, a Ty możesz monitorować stały wzrost nowych inwestorów na całym świecie.

Oprócz dostępności technologicznej, nowe produkty przyczyniły się również do wolumenu i ogólnego zainteresowania handlem. Zamiast korzystać ze standardowej bazy wiedzy, nowi inwestorzy polegają na kanałach takich jak YouTube, Reddit i innych mediach społecznościowych. Uczą się, jak handlować na rynku Forex, inwestować w krypto lub NFT i inwestować w akcje.

W ciągu ostatnich dwóch lat odnotowano znaczny wzrost liczby inwestorów. Łatwy dostęp do akcji handlowych i innych aktywów inwestycyjnych doprowadził ponad 1,52 miliona aktywnych inwestorów internetowych do stworzenia zupełnie nowego rynku. Wzrost liczby inwestorów jest dwuprocentowy.

JAK HANDLOWAĆ W NOWYM ROKU – DLACZEGO WIĘCEJ OSÓB SIĘ TYM INTERESUJE?
NOWE SPOSOBY HANDLU

Przed rewolucją smartfonów i szerokopasmowych usług potrzebny był broker do handlu akcjami lub innymi towarami w tradycyjnym świecie analogowym. Proces ten był jednak stosunkowo powolny i niedostępny dla szerszej publiczności.

Podobnie jak wiele produktów fintech, które wstrząsnęły światem finansowym i bankowym, podobnie stało się z rynkami inwestycyjnymi. To, co kiedyś było formalnym koszmarem z wysokimi opłatami za wstęp, stało się niezwykle przystępne dla wszystkich, którzy wykazali nawet najmniejsze zainteresowanie.
Robinhood wywołał znaczny szum i doświadczył niesamowitego wzrostu w ciągu ostatnich kilku lat. Bezpłatna platforma handlowa ma informacje o kwotowaniach w czasie rzeczywistym i handel akcjami bez opłat za każdą transakcję.

Etoro to kolejna ekscytująca aplikacja, która pozwala oglądać i komunikować się z dobrze znanymi inwestorami. Możesz nadzorować ich transakcje. StockTwits polega na Twitterze, aby uzyskać wgląd od wpływowych osób na temat tego, co myślą o konkretnym zasobie.

Niektóre aplikacje, takie jak Robinhood, mają przeciętne konto o wartości 4000 USD, ale rekompensują wartość pojedynczego użytkownika ogromną liczbą inwestorów. Fidelity ma jednak ponad 60-krotnie wyższą wartość pojedynczego konta.

Ale nie tylko unikalne i wyspecjalizowane aplikacje przyczyniły się do gwałtownego wzrostu liczby nowych inwestorów. Firmy Fintech, takie jak Revolut, aplikacja finansowa z własną kartą kredytową lub tradycyjny gracz, taki jak PayPal również oferują handel w swoich aplikacjach.

Oprócz aplikacji inwestycyjnych, inny modny produkt silnie wpływa na zainteresowanie handlem. Wiele osób zaczyna interesować się nawet zakładami bukmacherskimi, jednak nie do końca jest to sposób na inwestycje. Robo-doradcy to tanie platformy internetowe. Używają zaawansowanych algorytmów do codziennego inwestowania, podczas gdy profesjonaliści ustalają strategię backendu. Możesz zacząć inwestować w ciągu kilku minut, a robo-doradcy stosują wspólne strategie bez emocji i udzielają porad w zależności od ryzyka i celów finansowych, które wprowadziłeś. SoFi, Betterment, Vanguard Digital Advisor i Wealthfront to tylko niektóre z płodnych nazw tego rynku.

TRENDY, KTÓRE POMAGAJĄ ZWIĘKSZYĆ ZAINTERESOWANIE HANDLEM

Podczas gdy ogromne domy maklerskie nadal mają najbardziej znaczące zmiany, nawet najbardziej prestiżowi gracze wdrażają cyfryzację. Jednym z trendów, który szybko rozprzestrzenia się za pośrednictwem aplikacji handlowych, brokerów i innych kanałów transakcyjnych, jest brak prowizji. W rezultacie nowi inwestorzy są aktywni i chociaż handel nie wiąże się z dużymi sumami, efekt kuli śnieżnej wielu klientów powoduje wzrost przychodów.
Coraz więcej brokerów ma zerową prowizję za akcje i fundusze ETF. Jest to potężne narzędzie do zwabienia użytkowników do bardziej dochodowego handlu CFD. Uzyskują również przychody z nieco wyższych przewalutowań.

Aplikacje handlowe, które trafiają do tradycyjnych kanałów, zawierają alerty cenowe, w których możesz ustawić cenę, na którą czekasz na kupno lub sprzedaż i nigdy nie przegapisz okazji. Ponadto my Wallert to wygodny portfel cyfrowy umożliwiający łatwe zarządzanie zasobami. Wiadomości rynkowe i funkcje uzyskiwania notowań sprawiają, że handel i inwestycje są bardziej przyjazne dla użytkownika.

Rynki kryptowalut są niezwykle niestabilne, ale osiągnęły 1,8 mld USD w 2021 r. i przewidywano, że wzrosną do 32 USD w 2027 r. przed spadkiem wartości rynkowej w 2022 r. Ponadto liczba pobranych mobilnych aplikacji kryptograficznych wzrosła o ponad 400%.

Chociaż globalne zawirowania rynkowe wstrząsnęły rynkiem kryptograficznym, handel na wielu giełdach i używanie monet cyfrowych jako aktywów jest nadal wysoki. W 2022 r. można znaleźć wiele wiadomości na temat stworzenia solidniejszych ram prawnych dla handlu kryptowalutami w Europie i USA. Na przykład chiński zakaz transakcji kryptograficznych i dążenie Szwecji do zakazania wydobywania kryptowalut może zdusić rynek kryptograficzny.

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ NOWI INWESTORZY

Rozpoczęcie inwestowania nigdy nie było łatwiejsze. Aplikacje bez opłat i niskie depozyty wejściowe stworzyły dostępne narzędzia dla mas. Trudna sytuacja na rynkach globalnych może być problematyczna dla nowych inwestorów i doskonałą okazją do wykonania znaczących ruchów.

Głośne akcje, takie jak Amazon, mają wysoką wartość ponad 100 USD. Aplikacje handlowe umożliwiają inwestowanie w akcje ułamkowe, drobne bity krypto lub inne aktywa podobne do mikrotransakcji. Jeśli inteligentnie monitorujesz swoje inwestycje, te mikroinwestycje mogą z czasem wzrosnąć do bardziej znaczących aktywów.
Szeroka gama dostępnych aktywów oraz wygoda i dostępność mobilnych aplikacji transakcyjnych, internetowych platform transakcyjnych, robo doradców i innych zdemokratyzowanych opcji napędzają znaczne zainteresowanie handlem w 2022 r.

Platformy streamingowe, takie jak YouTube, platformy strumieniowe podcastów, takie jak  Apple lub Spotify, oraz  centra mediów społecznościowych,  takie jak Reddit i LinkedIn, oferują mnóstwo świetnych porad dla nowych handlowców. Starannie wybieraj kanały. Liczba obserwujących i komentarze są świetnym punktem wyjścia. Następnie obserwuj doradcę handlowego przez chwilę i zobacz, jak jego prognozy działają dla Ciebie i Twojego potencjalnego portfela.