nielegalny

Kiedy opłaca się wynajmować samochód?

Osoby, które często potrzebują samochodu, wcale nie muszą mieć go na własność. Bardzo wiele firm decyduje się na wynajem potrzebnych pojazdów, również wśród osób prywatnych ta usługa zyskuje na popularności. Co przemawia na korzyść tego rozwiązania?

Wynajem krótkoterminowy

Nie każdy lubi poruszać się komunikacją miejską, zresztą nie wszędzie jest ona dostępna, a w niektórych sytuacjach tramwaj czy autobus po prostu nie zdadzą egzaminu – może to dotyczyć na przykład odbioru ważnego klienta z lotniska, wycieczki z małymi dziećmi i dużym bagażem, sprawnego i szybkiego poruszania się po większym terenie w ramach wykonywania obowiązków służbowych.

Wynajem samochodu jest możliwy w każdym większym mieście, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę na przykład Lublin wynajem aut, i bardzo szybko poprzez stronę ipanek.pl da się zorganizować potrzebny środek transportu. Wynajęty samochód nie musi być odstawiony w dokładnie to samo miejsce, w którym został odebrany, co bardzo ułatwi życie osobom, które potrzebują sprawnie przemieścić się z jednej lokalizacji do drugiej.

Wynajem samochodu na dłużej niż miesiąc

Krótki wynajem to tylko jedna z dostępnych usług. Umowę z wypożyczalnią można podpisać na wiele miesięcy, jeśli samochód jest potrzebny na stałe. Chętnie korzystają z tego firmy, którym bardziej się opłaca ponosić koszty najmu niż wydawać z góry duże sumy na zakup własnej floty. Korzyści odczuwają także osoby prywatne – nie trzeba czekać, aż uskłada się pełną kwotę na zakup auta ani zaciągać w tym celu kredytu. Samochód jest do stałej dyspozycji, w dodatku niemal wszystkie obowiązki związane z utrzymaniem pojazdu bierze na siebie wypożyczalnia.

Wynajmowany samochód trzeba oczywiście tankować, a sposób jego eksploatacji jest określony w umowie, ale za kwestie związane z serwisem odpowiada wypożyczalnia. Opłata za wynajem obejmuje również assistance oraz ubezpieczenie pojazdu. Po zakończeniu długoterminowego najmu kierowca nie ma obowiązku wykupienia użytkowanego pojazdu, a opłata jest niższa niż przy tradycyjnym leasingu.