Odszkodowanie powypadkowe UK – kiedy możesz się o nie starać?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że mogą ubiegać się o odszkodowanie powypadkowe w UK. Jednak bez względu na to, czy miałeś wypadek komunikacyjny, wypadek w miejscu publicznym czy też w pracy, masz prawo ubiegać się o odszkodowanie za poniesione straty. Jak się o nie ubiegać?

Miałeś wypadek samochodowy lub wypadek w pracy? Doznałeś urazu w miejscu publicznym? W każdej z tych sytuacji masz prawo do dochodzenia odszkodowania. Jeśli nie wiesz, jak się za to zabrać, możesz zgłosić się do firmy, która pomaga uzyskać odszkodowanie za wypadek w Wielkiej Brytanii.

Odszkodowanie powypadkowe UK – jak się o nie ubiegać?

Wiele osób nie ubiega się o należne odszkodowanie UK, ponieważ nie zdaje sobie sprawy, że jest taka możliwość. Nie każdy orientuje się w regulacjach prawnych obowiązujących w Wielkiej Brytanii, a często przeszkodą jest problem z załatwieniem formalności, wynikający z niedostatecznej znajomości języka angielskiego. Jednak poszkodowany w wyniku wypadku ma dużo czasu na ubieganie się o odszkodowania powypadkowe w UK, jeśli do wypadku nie doszło z jego winy. W większości spraw przedawnienie następuje po upływie 3 lat od dnia zdarzenia. Jeśli jednak sprawa jest już w toku i toczy się postępowanie sądowe, okres przedawnienia nie ma już zastosowania. Jeśli chodzi o odszkodowanie za wypadek dziecka, okres 3 lat liczy się od uzyskania przez nie pełnoletności.

Odszkodowania powypadkowe za wypadek komunikacyjny – kto może się o nie starać?

O odszkodowanie za wypadek drogowy można starać się w wielu sytuacjach. Możesz starać się o nie, jeśli zostałeś poszkodowany jako pasażer taxi czy autobusu, miałeś wypadek motocyklowy lub rowerowy czy też zostałeś potrącony przez samochód. Odszkodowanie za wypadek UK przysługuje również wtedy, gdy miałeś stłuczkę polskim samochodem. System odszkodowań w Anglii umożliwia bowiem rekompensatę za straty poniesione w wyniku wypadku każdemu, kto ucierpiał w wypadku na terenie UK. Trzeba jednak pamiętać, że dotyczy to tylko osób, które nie przyczyniły się do wypadku. Uzyskanie odszkodowania jest więc możliwe tylko wtedy, gdy winę za zdarzenie ponosi osoba trzecia. Jeśli natomiast wina jest częściowa, można starać się o część rekompensaty.

Jeśli nie wiesz, jak zabrać się za formalności, możesz zgłosić się do firmy, która specjalizuje się w zakresie odszkodowań powypadkowych. Niezbędne informacje znajdziesz na stronie: https://polskakancelariaodszkodowan.co.uk/wypadek-komunikacyjny-w-uk/. Specjaliści z wieloletnim doświadczeniem pomogą Ci w uzyskaniu odszkodowania za doznane urazy. Warto pamiętać, że nieważny jest cel wizyty w Wielkiej Brytanii, ponieważ odszkodowania UK przysługują każdej osobie, która została poszkodowana na terenie kraju.