Recenzja i Opinie Fortissio 2023: Czy ten broker jest godny zaufania?

Fortissio jest jedną z najpopularniejszych platform na rynku w Polsce. Czy broker jest godny zaufania? Dlaczego inwestorzy są zadowoleni z jego usług?

Postanowiliśmy sprawdzić pełną ofertę. Nasza recenzja zawiera analizę opinii o Fortissio, opis funkcji narzędzi, możliwości handlowe i aspekty bezpieczeństwa. Poruszamy temat legalności i regulacji prawnych. Testujemy działanie obsługi klienta i działu technicznego.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat brokera Fortissio? Zastanawiasz się, czy warto rozpocząć handel? Odpowiemy na wszystkie pytania.

Czy broker Fortissio jest godny zaufania?

Już na samym początku naszej recenzji Fortissio możemy zapewnić, że broker jest bezpieczny i godny zaufania. Oficjalna strona internetowa jest zabezpieczona i szyfrowana. 

Twoje środki finansowe będą chronione i zdeponowane na oddzielnym rachunku. Dzięki temu nie będą mieszać się z pieniędzmi firmy.

Jeśli szukasz dokumentów poświadczających wysoki poziom bezpieczeństwa na platformie handlowej, znajdziesz je na oficjalnej stronie internetowej Fortissio. 

Zakładka “Spółka” zawiera istotne informacje handlowe, politykę prywatności, oświadczenie o ryzyku, regulacje prawne, pliki cookies, ogłoszenia, umowę o świadczeniu usług z załącznikami, a także warunki dołączenia do Programu Partnerskiego Fortissio.

Fortissio jest licencjonowanym i regulowanym brokerem, nadzorowanym przez wiele instytucji, w tym Komisję Nadzoru Finansowego KNF oraz Grecką Komisję Rynku Kapitałowego. Przestrzega europejskiego prawa i działa zgodnie z restrykcjami Unii Europejskiej.

Jak założyć konto na Fortissio?

Rejestracja konta nowego użytkownika na platformie handlowej Fortissio jest bardzo prosta. Zajmuje tylko kilka minut i nie wymaga skomplikowanej weryfikacji. 

Aby założyć konto, wejdź na oficjalną stronę internetową Fortissio i kliknij w przycisk “Zapisz się”, który znajdziesz w prawym górnym rogu. Dzięki temu otworzysz stronę z formularzem rejestracyjnymi.

Broker zapewnia, że jest regulowany przez HCMC, a proces rejestracji konta nowego użytkownika trwa tylko 5 minut. Każdy inwestor otrzymuje wsparcie dedykowanego specjalisty ds. obsługi klienta.

Przejdźmy do formularza rejestracyjnego. Możesz zarejestrować się na trzy sposoby: za pomocą konta Google, konta Facebook oraz po uzupełnieniu dedykowanego formularza.

Aby to zrobić, wpisz swoje imię i nazwisko, numer telefonu, adres e-mail, hasło, dodaj kod weryfikacyjny, zapoznaj się z regulaminem, informacjami o prywatności i kliknij przycisk “utwórz konto”. 

Zweryfikuj swoje dane osobowe za pomocą wysokiej jakości skanu lub zdjęcia dokumentu potwierdzającego tożsamość. Może to być dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy.

I gotowe! Pełna rejestracja konta nowego użytkownika trwała tylko kilka minut. Dzięki niej możesz skorzystać z pełnej oferty brokera Fortissio. 

Pamiętaj, że każda inwestycja niesie ryzyko straty pieniędzy. Nie inwestuj środków, których nie możesz stracić. Zachowaj ostrożność podczas handlu kontraktami CFD.

Rodzaje kont użytkownika Fortissio

Broker Fortissio dostosował swoją ofertę handlową do doświadczenia, wiedzy, umiejętności oraz możliwości finansowych swoich użytkowników. W tym celu przygotował aż 11 rodzajów kont dla inwestorów. 

Oto lista dostępnych typów rachunków wraz z kwotami wymaganego depozytu: 

 • Starter –  Rachunek $200 – $999;
 • Explorer – Rachunek $1,000 – $4,999;
 • Champion – Rachunek $5,000 – $9,999;
 • Elite – Rachunek $10,000 – $14,999;
 • Luxury – Rachunek $15,000 – $29,999;
 • VIP – Rachunek $30,000 – $49,999;
 • Prestige – Rachunek $50,000 – $74,999;
 • Superior – Rachunek $75,000 – $99,999;
 • Infinity – Rachunek $100,000 – $149,999;
 • Royal – Rachunek $150,000 – $199,999;
 • Expert – Rachunek $200,000 +.

W tym miejscu warto również dodać, że nowi klienci Fortissio mogą skorzystać z 5 pozycji początkowych w celach edukacyjnych. Dzięki temu przetestują działanie i funkcjonalność platformy oraz narzędzia handlowe. Rozpoczną transakcje bez ryzyka utraty zainwestowanych środków finansowych. 

Jeśli twoje początkowe inwestycje przyniosą straty, nie martw się! Chronione pozycje zapewniają, że pieniądze z 5 pierwszych transakcji wrócą na twoje konto mimo przegranej. Ogromną zaletą jest to, że jeśli uda ci się osiągnąć zyski, to środki zasilą konto depozytowe Fortissio.

Dzięki tym opcjom, inwestorzy mogą bezpłatnie przetestować platformę brokerską Fortissio. Ocenią, czy możliwości, jakie oferuje broker, spełniają oczekiwania i czy warto zdecydować się na kolejne inwestycje.

Pamiętaj, aby przed podjęciem decyzji o wpłaceniu wysokiej kwoty depozytu, skorzystać w wersji demonstracyjnej Fortissio. To najbezpieczniejsze rozwiązanie.

Narzędzia rynkowe brokera Fortissio

Jednym z głównych powodów, dla których inwestorzy wybierają ofertę brokera Fortissio jest pakiet profesjonalnych narzędzi handlowych. Ich funkcje są dostosowane do początkujących, średniozaawansowanych i doświadczonych traderów. Każdy z nich znajdzie narzędzie, które spełni ich oczekiwania.

Podczas pisania recenzji brokera, postanowiliśmy przyjrzeć się dostępnym narzędziom handlowym. Wśród nich znajdziesz najpopularniejsze na świecie narzędzi Autochartist, wykresy, powiadomienia o wydarzeniach rynkowych i wiele innych opcji. 

Opisaliśmy poszczególne narzędzia handlowe w poniższych sekcjach.

Kalendarz ekonomiczny

Kalendarz ekonomiczny, dostępny na platformie Fortissio ma charakter wyłącznie informacyjny. Co to oznacza? Narzędzie nie stanowi oficjalnego rozwiązania brokera, więc Fortissio nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podejmowane przez inwestora.

Czy w takim razie warto skorzystać z kalendarza ekonomicznego? Co w nim znajdziemy? Są tu wydarzenia ekonomiczne, finansowe i gospodarcze, udostępnione przez zewnętrzną stronę w czasie rzeczywistym.

Naszym zdaniem to ciekawe rozwiązanie, które może pomóc w zaplanowaniu kolejnych kroków inwestycyjnych.

Autochartist

Autochartist to duma brokera Fortissio i jedno z najpopularniejszych i najczęściej używanych narzędzi handlowych na świecie. Inwestorzy cenią Autochartist za wszechstronność, funkcjonalność i uniwersalność oraz łatwość w obsłudze. Przyjrzyjmy się szczegółom:

 • to narzędzie do przeprowadzania analizy technicznej i fundamentalnej;
 • narzędzie filtruje ogromne ilości danych, identyfikuje wzorce wykresów, przewiduje przyszłe ruchy cen wybranych aktywów finansowych;
 • pomaga zaoszczędzić czas swoim użytkownikom, którzy musieliby samodzielnie obserwować rynki finansowe i ruchy cenowe (a to zajmuje bardzo dużo czasu);
 • każdy trader, który zdecyduje się na założenie konta na platformie Fortissio, otrzyma bezpłatny dostęp do narzędzia Autochartist;
 • narzędzie pomaga w dostosowaniu i opracowaniu najlepszej i najskuteczniejszej strategii handlowej;
 • narzędzie wysyła swoim inwestorom codzienne powiadomienia, aktualizacje i informacje o zmianach na rynkach.

Wykresy

Na oficjalnej stronie internetowej Fortissio znajdziesz wiele rodzajów wykresów finansowych i inwestycyjnych. Dostęp do tych narzędzi jest całkowicie darmowy dla wszystkich zarejestrowanych użytkowników.  

Tak jak w przypadku kalendarza ekonomicznego, wykresy mają charakter wyłącznie informacyjny. Są jednak nieocenionych źródłem danych, z których warto skorzystać podczas budowania strategii handlowej.

Wiadomości rynkowe

Wiadomości rynkowe są dostarczane klientom Fortissio całkowicie bezpłatnie. Dzięki nim dowiesz się o wszystkich ruchach na rynkach finansowych, zmienisz lub dopasujesz strategię handlową lub wycofasz się z zaplanowanej transakcji. Tym samym możesz zwiększyć szansę na zyski i zminimalizować ryzyko utraty zainwestowanych pieniędzy.

Usługi i powiadomienia SMS

Broker Fortissio oferuje także usługi wysyłania powiadomień za pomocą SMSów. Codziennie rano otrzymasz wiadomość z kalendarzem gospodarczym oraz błyskawicznie informacje dotyczące istotnych wydarzeń finansowych. Dzięki temu będziesz zawsze na bieżąco ze wszystkimi ruchami na rynkach.

Aktywa finansowe na Fortissio

Broker Fortissio umożliwia ci inwestowanie w kontrakty CFD, czyli różnice kursowe na waluty, akcje, indeksy, towary, ETFy, kryptowaluty i syntetyczne instrumenty pochodne. 

Handel kontraktami CFD może przynieść duże zyski, ale jest także bardzo ryzykowny. Wynika to z wahań cen aktywów oraz wysokości dźwigni finansowej. Przed rozpoczęciem tego rodzaju inwestowania, powinieneś dowiedzieć się więcej o tych instrumentach oraz być świadomym wysokiego ryzyka. Nie inwestuj pieniędzy, których nie możesz stracić.

Co oznacza inwestowanie w kontrakty CFD?

Inwestując w kontrakty CFD nigdy nie zostaniesz właścicielem wybranego instrumenty finansowego. Stajesz się właścicielem kontraktu dotyczącego ceny danego aktywa. Inwestujesz w różnicę cenową wybranego aktywa i zarabiasz na zmianach kursów. 

Co powinieneś wiedzieć przed rozpoczęciem handlu CFD?

Oto istotne informacje, które powinieneś rozważyć przed rozpoczęciem handlu kontraktami CFD:

 • inwestowanie w różnice cenowe aktywów finansowych wiąże się z wysokim ryzykiem utraty pieniędzy;
 • skup się na zarządzaniu już rozpoczętych transakcji, nie szukaj kolejnych okazji do inwestowania;
 • postaw na edukację, oglądaj nagrania ekspertów, czytaj tematyczne blogi i media społecznościowe, śledź aktualne wydarzenia gospodarcze i analizy;
 • bądź świadomy tego, że w każdej chwili możesz stracić zainwestowane środki finansowe;
 • sprawdź funkcjonalność i ofertę brokera Fortissio, przetestuj platformę za pomocą 5 pierwszych, bezpiecznych pozycji.

Dzięki tym zasadom możesz zminimalizować ryzyko. Niestety, nie unikniesz porażki, dlatego nie inwestuj pieniędzy, których utrata mogłaby znacząco wpłynąć na twój poziom życia.

Metody płatności na platformie Fortissio

Ważną kwestią związaną z funkcjonowaniem platformy handlowej są dostępne metody płatności. Im więcej sposobów, tym lepiej. 

Fortissio zna tę zasadę i umożliwia wpłaty oraz wypłaty za pomocą kart debetowych i kredytowych, przelewów bankowych oraz e-portfeli. Dodatkowo możesz skorzystać z opcji szybkich przelewów Fast Bank Transfer oraz 3DS2.

Oto dostępne metody:

 • VISA Secure;
 • Mastercard SecureCode;
 • maestro;
 • SOFORT;
 • ecoPayz;
 • MyBank;
 • Skrill;
 • Rapid;
 • Neteller;
 • Przelewy24;
 • Bank Transfer;
 • PayPal;
 • GPay.

Profesjonalna obsługa klienta Fortissio

Obsługa klienta Fortissio z pewnością spełnia swoje zadanie. Świadczą o tym opinie użytkowników, które przeczytasz na forach internetowych czy w mediach społecznościowych.

Aby przesłać pytanie do działu pomocy, możesz skorzystać z dedykowanego formularza kontaktowego, numerów telefonu, adresów e-mailowych lub aplikacji WhatsApp. Potrzebujesz pomocy technicznej? Chcesz złożyć reklamację lub wyjaśnić problemy z przesłaniem środków finansowych? Wyczerpujące odpowiedzi otrzymasz w bardzo krótkim czasie.

Wnioski z recenzji brokera Fortissio

Fortissio jest godnym zaufania brokerem finansowym. Wielu inwestorów decyduje się założyć konto użytkownika i ceni bogatą ofertę narzędzi handlowych. 

Klienci platformy mogą skorzystać z wielu dodatkowych funkcji takich jak handel w wersji demonstracyjnej, szkolenia z obsługi narzędzi handlowych i materiałów edukacyjnych. Broker dba o inwestorów i zapewnia im wszystko co potrzebne, aby zminimalizować ryzyko utraty pieniędzy.

Powinieneś jednak pamiętać, że żadna platforma nie może zagwarantować zysków podczas każdej transakcji. 

Podsumowując, Fortissio to bezpieczna platforma handlowa, dostosowana do początkujących, średniozaawansowanych i bardzo doświadczonych inwestorów. Jesteśmy pewni, że każdy trader znajdzie tu coś dla siebie.